Materiały reklamowe dla firm – w Skankolor zamówisz wszystko, czego potrzebujesz!

Materiały reklamowe dla firm – w Skankolor zamówisz wszystko, czego potrzebujesz!

Materiały reklamowe, takie jak ulotki, plakaty, broszury, katalogi czy innego rodzaju gadżety stanowią ważny element strategii marketingowej wielu firm. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż ich wykorzystanie przynosi ogromne korzyści. Dlaczego warto sięgać po materiały reklamowe? Na co zwracać uwagę przy ich projektowaniu i drukowaniu? W jaki sposób wykorzystywać materiały reklamowe? Podpowiadamy!

 

Zamów materiały reklamowe i zwiększ świadomość swojej marki!

Wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe - kubki termiczne, butelki na wodę, długopisy, smycze i wiele, wiele innych akcesoriów sprawią, że Twoja marka stanie się coraz bardziej rozpoznawalna. Materiały reklamowe zawierające logo i nazwę firmy mogą być dystrybuowane w różnych miejscach – na targach, w centrach handlowych, sklepach, kawiarniach, biurach czy mieszkaniach. Dzięki nim możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Estetyczne i kolorowe ulotki lub broszury z pewnością przyciągną uwagę tych osób, które wcześniej nie słyszały o Twojej firmie.

W przeciwieństwie do reklam telewizyjnych czy radiowych, które zwykle trwają kilka sekund, materiały reklamowe pozwalają na przekazanie bardziej szczegółowych informacji o Twoich produktach czy usługach. Mogą to być np. katalogi, zawierające opisy produktów, ich ceny, czy zdjęcia, a nawet porównanie z innymi usługami, oferowanymi przez konkurencyjne marki. Dzięki temu potencjalni klienci mogą zapoznać się z ofertą Twojej firmy w sposób bardziej kompleksowy i dokładny.

Materiały reklamowe są także skutecznym narzędziem, zachęcającym do wyboru akurat Twojego produktu czy usługi. Wprowadzenie oferty specjalnej, np. rabatu, gratisu czy prezentu za zakupy, może być dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do skorzystania z oferty. Takie gadżety reklamowe w postaci smyczy, podkładki pod kubek czy długopisu zwykle trafiają do klientów w momencie, gdy ci planują zakupy, co zwiększa szanse na skuteczną konwersję.

 

Skankolor – studio graficzne i druk cyfrowy w jednym miejscu!

Materiały reklamowe mogą przyciągać uwagę potencjalnych klientów i budować pozytywny wizerunek marki, jednak by osiągnąć zamierzony efekt, warto pamiętać o paru kluczowych zasadach. Przed zamówieniem materiałów reklamowych zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki ich wykorzystaniu. Czy zależy ci na zwiększeniu rozpoznawalności marki, poprawie wizerunku firmy, czy może wypromowaniu konkretnego produktu? Określenie celów pozwoli Ci lepiej dopasować rodzaj i formę materiałów reklamowych. Na przykład, jeśli chcesz promować produkt w sklepie, warto postawić na wizytówki lub broszury, które klient będzie mógł zabrać ze sobą i zapoznać się z ofertą w domu.

Nie tylko treść i forma, ale także jakość materiałów reklamowych ma wpływ na to, w jaki sposób zostaną one odebrane przez odbiorców. Wybierając drukarnię lub producenta gadżetów reklamowych, zwróć więc uwagę na jakość oferowanych materiałów. Warto zaufać profesjonalistom z branży i mieć pewność, że będą one dobrze wykonane, wytrzymałe i posłużą przez dłuższy czas. Nie ma przecież nic gorszego niż długopis psujący się po zapisaniu kilku zdań czy cieknący kubek termiczny. Specjaliści ze Skankolor zaprojektują dla Ciebie każdy materiał reklamowy. Posiadamy własne studio graficzne i drukarnię cyfrową. Możesz złożyć zamówienie drogą telefoniczną, bądź internetową, a my wyślemy je pod wskazany adres. Wybierając druk w Katowicach otrzymujesz kompleksową usługę, szytą na miarę potrzeb Twojej firmy!