Druk książek

Druk książek

Drukujemy już od 1 sztuki. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu sprostamy nawet najbardziej wymagającym klientom. Nakłady od 1 sztuki do 1000 sztuk drukujemy cyfrowo. Większe nakłady książek drukujemy technologią offsetową. Lubimy kompleksowe realizacje. Od projektu poprzez skład książki i druk nakładu. Nadajemy publikacją numer ISBN.

Drukujemy na różnych papierach. Albumy najczęściej na eleganckich kredach matowych lub na szlachetnych papierach niepowlekanych.

Wydajemy: albumy, książki okolicznościowe, książki naukowe, skrypty, bajki, biuletyny, katalogi, tomiki poezji, albumy pamiątkowe.

 

Wykonujemy oprawy: miękkie klejone, klejone typu flex, twarde szyte.

 

Projektujemy i składamy książki.

Nadajemy numery ISBN.

Możliwy nadzór redakcyjny i korekta.

Drukujemy od 1 sztuki.

Gdzie wydrukować książkę?

Najlepiej wydrukować książkę w pewnej drukarni. Drukarni, która posiada własne Studio Graficzne Skankolor to dobry wybór. Przed drukiem zawsze dajemy klientowi do przeczytania i korekty szczotkę publikacji. U nas szczotka, czyli próbny egzemplarz książki, wydrukowany jest na papierze nakładowym. Najczęściej na maszynie, na której drukowana będzie książka. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony efektem. Zrobimy wszystko, abyś był zachwycony!

Jak przygotowujemy się do wydania książki?

W trakcie rozmowy z klientem ustalamy, jaki ma mieć charakter książka, do kogo trafić, jaką spełnić funkcję. Po ustaleniu tych ważnych informacji dobieramy rodzaj oprawy, omawiamy szatę graficzną, proponujemy rozwiązania. W trakcie ustaleń podpieramy się przykładami wykonanych wydawnictw. Mówimy o zagrożeniach i proponujemy, jak ich uniknąć.

Kolejność pracy przy wydaniu książki

Po otrzymaniu tekstu ustalamy charakter publikacji. Doprecyzowanie formatu i rodzaju oprawy na wstępnym etapie jest konieczne. Nasze Studio Graficzne wykona wstępnie dwie propozycje layoutów.

Po omówieniu propozycji layoutów książek wprowadzamy korekty projektu. Po zaakceptowaniu szaty graficznej drukowanej książki przystępujemy do składu. Równocześnie myślimy nad okładką. Omawiamy koncepcję okładki. Ważne jest, aby okładka oddawała charakter książki i wpisywała się w cel wydania publikacji.

Po zaakceptowaniu składu książki i okładki drukujemy szczotkę. Szczotka to roboczy egzemplarz wykonywany przed drukiem nakładu. Dostaje go klient, który może zrobić jeszcze ostatnią korektę i nanieść poprawki. Po poprawkach drukujemy ostateczną wersję do akceptacji.

Po zatwierdzeniu szczotki książki. Przystępujemy do druku. Przygotowujemy plik do druku okładki. Uwzględniamy szerokość grzbietu, sposób oprawy. I drukujemy.

Po wydruku arkusze drukarskie poddawane są procesom introligatorskim: falcowaniu cięciu, szyciu lub klejeniu. Następnie wnętrze książki jest wklejane w okładkę.

Tak powstaje u nas książka. Projekt, skład i druk książki wszystko w jednym miejscu.

Zapraszamy do zapytań!