Już jest! Nowa maszyna  do druku cyfrowego!

Już jest! Nowa maszyna do druku cyfrowego!

Nareszcie 1 grudnia 2021 roku zainstalowana została w naszej drukarni nowa maszyna do druku cyfrowego Versant 4100. Wysokowydajne urządzenie firmy Xerox zastąpiło wysłużoną 700-kę. Nowa drukarka cyfrowa jest zdecydowanie wydajniejsza niż jej poprzednik. Dzięki nowej drukarce nasza drukarnia będzie mogła realizować jeszcze bardziej wymagające jakości zlecenia.

Nasza drukarnia cyfrowa Skankolor.pl Katowice, zawsze była liderem i prekursorem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Model naszego Xeroxa Versant 4100 jest trzecią istalacją w Polsce!

Jakie obecnie mamy możliwości druku cyfrowego?

Jako nieliczni na rynku mamy możliwość druku na kredzie do 400g. Dzięki temu wizytówki, teczki firmowe mogą być jeszcze grubsze i bardziej prestiżowe.

Drukujemy nie tylko na kredach 400g, ale też na kartonach, papierach samokopiujących, kalkach i papierach od 40g.

Dzięki unikatowym rozwiązaniom Xerox proces ustawienia arkusza do marki i kalibracji odbywa się automatycznie.

Samo kalibracja w druku cyfrowym rozwiązań Xerox powoduje, że rewers i awers wydruku jest idealnie spasowany. Lakier wybiórczy dzięki temu jest idealnie spasowany. Nie ma problemów „pływającego wydruku".

W jakim formacie drukujemy cyfrowo?

Maksymalny format papieru w druku cyfrowym arkuszowym wynosi 330×488 mm. Możemy drukować również z „pasa” i wtedy format papieru wynosi 330 x 650 mm.
Dzięki realizacji druku cyfrowego na kartonie w połączeniu z możliwością druku długich arkuszy z powodzeniem realizujemy druk plecek do kalendarzy trójdzielnych.

Pamiętać należy, że większe prace drukujemy techniką offsetową lub cyfrową na HP Latex. W druku cyfrowym wielkoformatowym maksymalna szerokość naszego wydruku wynosi 1600 mm. Z roli w technologii lateksowej najczęściej drukujemy wielkoformatowe plakaty, naklejki z wycięciem po obrysie i nadruki na tkaninach.

Co możemy wydrukować cyfrowo?

Drukujemy wszystko; wizytówki, ulotki, foldery klejone, katalogi szyte, metki, kartki świąteczne, zaproszenia, dyplomy, książki, plakaty i wszystko, co klient sobie wymyśli.

W dzisiejszych realiach, gdy wszystko odbywa się bardzo szybko. Gdzie ważny jest czas i jakość, nasza drukarka do druku cyfrowego jest strzałem w dziesiątkę. Będziemy mogli realizować zlecenia na wczoraj w najwyższej jakości z zachowaniem profesjonalnej obsługi. Byle by tylko papieru starczyło.

Będziemy starać się być elastyczni, tak aby sprostać potrzebom naszych klientów. Szybkość realizacji naszych wydruków (nawet do 100 stron na minutę) umożliwi nam realizację praktycznie od ręki wiele nawet wysokonakładowych zleceń. Marketingowcy powinni być zadowoleni. Realizacja druków z dnia na dzień z godziny na godzinę jest możliwa. Można spać spokojnie!!!

Aby jeszcze szybciej realizować zlecenia, mamy w planach rozbudowanie i zautomatyzowanie introligatorni. Wiedząc, że w procesach introligatorskich ważna jest precyzja dokonaliśmy niezbędnych przeglądów i usprawnień w dziale introligatorni.